ul odkładowy

Ule Odkładowe – Wszystko na ich temat

Dlaczego kupujemy ule odkładowe?

Ule odkładowe są jednym z gatunków uli, który jest dostępny aktualnie w naszej ofercie w sprzedaży. Mowa o produktach wykonanych z drewna, które pewnie mieliśmy okazję widzieć na wielu polskich pasiekach.

ul odkładowy
wentylacja w dnie ula odkładowego

Same ule drewniane są raczej proste w swojej konstrukcji. Na dnie ula odkładowego możemy znaleźć wentylację wykonaną z dwóch sitek wentylacyjnych.

Jeśli chodzi o zastosowanie uli odkładowych to świetnie sprawdzają się do łapania rojów, tworzenia ich pakietów, a także jako transportery do ramek z miodem. Dodatkowo sprawdzą się także przy wychowie i unasiennianiu matek. Świetnie radzą sobie także podczas zimowania odkładów i zapasowych rodzin pszczół. Jak widać, ul odkładowy ma więc wiele zastosowań, które przydadzą się nam w codziennym funkcjonowaniu naszej pasieki.

ul odkładowy

Ule odkładowe drewniane dostępne na rynku są idealnym rozwiązaniem które sprawdza się zarówno latem i zimą. Ponieważ drewno zapewnia dobrą izolację w każdej porze roku. Oprócz tego nasze ule odkładowe posiadają w zestawie powałkę z sitopająkiem oraz podkarmiaczkę, dzięki czemu zakarmianie odkładów nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo uchwyty na ścianach sprawdzają się świetnie podczas przenoszenia uli odkładowych.

Ule odkładowe mają również często zamontowane nóżki, dzięki czemu przesuwanie uli w aucie bądź na przyczepie nie stanowi większego problemu.

Gdzie w sieci pozyskamy ule odkładowe?

Wspomniane dziś ule bez problemu są możliwe do znalezienia w sieci. Wiele zależy jednak od tego, w jakiej formie chcemy kupić owe ule.

Jeśli stawiamy na zupełnie nowe ule odkładowe. Wtedy jak najbardziej warto jest się udać do sklepu internetowego, który w swojej ofercie ma do zaoferowanie nam owe ule. Oczywiście polecamy ule odkładowe naszej produkcji – wykonane z drewna sosnowego w zestawie z powałką i podkarmiaczką.

ul odkładowy
Ul odkładowy z powałką, daszkiem, podkarmiaczką

Kiedy jednak chcemy zakupić ul odkładowy w formie używanej, wtedy musimy już posiłkować się serwisami ogłoszeniowymi, które owszem, mają w swojej ofercie wyżej wspomniane ule. Ceny uli odkładowych są oczywiście adekwatnie niższe w zależności od tego, jak długo był używany ul i w jakim jest on stanie. Pamiętajmy aby taki ul obowiązkowo odkazić.

Czy warto kupować używane odkładowe?

Każdy z nasz ma inne podejście do tego tematu. Niemniej jednak, kiedy chcemy aby nasze ule odkładowe służyły nam przez lata, zdecydowanie bardziej warto jest postawić na ich nowe wersje, które dzięki pełnej strukturze i jakości, pozwolą nam na bezproblemowe wykorzystywanie. Patrząc również na aspekt finansowy, niewiele więcej zapłacimy za produkt nowy, niż ten, który jest używany.

Skutkiem tego ule odkładowe rekomendowane jest kupować jako nowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *